mail
facebook
instagram
twitter

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

cocuk-danismani-gorsel

Çocuk Danışmanlığı

Merkezimizde çocukluk döneminde yaşanan sosyal, duygusal, bilişsel, davranışsal süreçlerin incelenmesi ve değerlendirilmesiyle birlikte, çocuğun bireysel gelişimi, yaş grubu özellikleri göz önünde bulundurularak farklı konularda danışmanlık hizmeti verilmektedir. 

ergen-danisman-gorseli-1

Ergen Danışmanlığı

Ergenlik sürecinin genel özellikleri ve bu süreci en sağlıklı şekilde nasıl atlatacağına yönelik ergenle bireysel danışmanlık yapılmasının yanı sıra ailenin de zaman zaman sürece dahil olmasıyla birlikte merkezimizde ergenlik döneminde yaşanan problemler için danışmanlık hizmeti verilmektedir.

ebeveyn-danisman-gorseli

Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn ve aile danışmanlığı bireysel süreçlerden aile dinamiklerine uzanan geniş bir yelpazede, ailenin bir bütün olarak ele alındığı, dinamiklerinin incelendiği, aile içi iletişim becerilerini artırmaya ve problemleri çözümlemeye yönelik verilen psikolojik danışmanlık hizmetidir. 

bireysel-danismanlik-gorseli

Bireysel Danışmanlık

Depresyon, kaygı ve korkular, travma ve stres problemleri, değişim ile baş etmede güçlükler, öfke kontrolü, takıntılar, iletişim sorunları, özgüven, kişisel motivasyon vb. alanlarda bireysel psikolojik destek, değerlendirme ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

aile-danismani-gorseli

Aile ve Çift Danışmanlığı

Bireysel danışmanlık hizmetinin yanı sıra, çiftlerin beraber danışmanlık hizmeti almasına yönelik bir hizmet olan Çift Danışmanlığı çiftler arası problemleri değerlendirmek, çözümlemeye yönelik çalışmalar yapmak ve bireyler arası iletişimi güçlendirmeye yönelik sunulan psikolojik danışmanlık hizmetidir.

test-degerlendirme-gorseli

Test ve Değerlendirmeler

Merkezimizde danışmanlık hizmeti alan çocuk ve ergenlerin gelişim süreçlerinin değerlendirmesine yönelik gözlemler yapılmaktadır. Bu gözlemler doğrultusunda çocukta hangi alanların çalışılacağı, nelerin desteklenmesi gerektiğine yönelik veriler elde edilmektedir.

seminer-gorseli

Seminer ve Diğer Danışmanlıklar

Bireysel danışmanlıkta olduğu kadar toplumsal boyutta da yarar sağlamayı hedeflemiş bir merkez olan Mak Psikoloji, bireysel danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, ailelere, ebeveynlere, çiftlere, alan çalışanlarına, psikoloji, psikolojik danışmanlık rehberlik ve ilgili alanlardan bölüm öğrencilerine yönelik seminerler de verilmektedir.